STRONA GŁÓWNAARCHIWUM

Zaproszenie CBH na obchody Dnia Pamięci o Holokauście

  • Drukuj

Szanowni Państwo,

zbliża się Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście w dn. 27 stycznia 2011 roku (patronat Centrum Badań Holokaustu UJ uroczystości w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie).

Serdecznie Państwa zapraszam na projekcję francuskiego filmu "Obława" o pojmaniu francuskich Żydów przez francuskich policjantów, oprowadzanie po terenie dawnego getta oraz wykład "Żydzi włoscy i Szoa", który wygłosi Guido de Valobra Giovanni. Szczegółowy program poniżej.

Serdecznie pozdrawiam,

Jolanta Ambrosewicz-Jacobs


Program:

Czwartek, 27.01.2011 Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście

13.30 oraz 15.45
Projekcja filmu „Obława”
Zorganizowana przez rząd Vichy obława, w trakcie której około 9 tysięcy francuskich policjantów pojmało 13 tysięcy francuskich Żydów. Większość z nich trafiła do obozu w Auschwitz.
W języku francuskim z angielskimi napisami, wstęp wolny
We współpracy z Instytutem Francuskim w Krakowie

16.30-17.30
Oprowadzanie po terenie dawnego getta krakowskiego oraz uroczyste zapalenie zniczy na Placu Bohaterów Getta dla upamiętnienia krakowskich Żydów pomordowanych w czasie II wojny światowej.
W języku polskim, wstęp wolny

18.00
Wykład „Żydzi włoscy i Szoa”
Włoska Zagłada jest rozdziałem historii często nieznanym poza granicami tego kraju. Guido de Valobra Giovanni, pochodzący z rodziny żydowsko-katolickiej, konfrontuje swoje wspomnienia rodzinne z nowymi odkryciami historycznymi, zmierzając do nadania osobistego znaczenia tej „historycznej próżni”.

W języku angielskim, wstęp wolny
We współpracy z Włoskim Instytutem Kultury w Krakowie
Patronat: Centrum Badań Holokaustu UJ, EUNIC, Associazione Terra del Fuoco

 

do pobrania:

Program i plakat

Wywiad z pracownikami CBH