STRONA GŁÓWNACBH POLCECASzkolenie dla nauczycieli w USA

Szkolenie dla nauczycieli w USA

Ambasada Amerykańska zaprasza nauczycieli do ubiegania się o uczestnictwo w szkoleniu w USA poświęconym edukacji nt. Holokaustu. Nie posiadamy jeszcze potwierdzonych terminów szkoleń. Zwykle trwają 5 dni i wypadają pod koniec czerwca, w połowie i pod koniec sierpnia. Organizatorami są The Jewish Foundation for the Righteous w Nowym Jorku, The Illinois Holocaust Museum and Education Center w Skokie oraz The Museum of Jewish Heritage w Nowym Jorku.

Koordynatorem szkoleń jest Association of Holocaust Organizations przy współpracy z amerykańskim Departamentem Stanu. Ambasada i organizatorzy pokrywają koszty uczestnictwa w programie (przelot, zakwaterowanie, wyżywienie).

Seminarium jest okazją dla nauczycieli do zapoznania się z metodami nauczania o Holokauście oraz wymiany doświadczeń z nauczycielami ze Stanów Zjednoczonych a często także z innych krajów. Jest też okazją do wzbogacenia wiedzy dotyczącej kultury judaistycznej, historii, anysemityzmu.

Uczestnikami szkolenia mogą być nauczyciele szkół licealnych, którzy podczas swoich lekcji oraz dodatkowych zajęć poruszają tematy związane z Holokaustem.

Wymagana jest płynna znajomość języka angielskiego.

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie kwestionariusza (w załączniku) w j.angielskim i j.polskim oraz dołączenie życiorysu w obu językach. Odpowiedzi prosimy ograniczyć do 3-4 stron A4 (plus CV). Listy rekomendacyjne są mile widziane. Prosimy o przesłanie aplikacji emailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czekamy na zgłoszenia do piątku 27.01.2012.

W oparciu o nadesłane kwestionariusze komisja w ambasadzie dokona wyboru kandydatów i zaprosi ich na indywidualne spotkania w ambasadzie w Warszawie lub konsulacie amerykańskim w Krakowie.

Pytania prosimy kierować do Andrew Paul, attache kulturalnego, tel. 22 504 2332 lub Beaty Milewskiej, tel. 22 504 2391, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (8:00 - 16:00).

Kwestionariusz/aplikacja, prosimy:
  • o pozostawienie pytań kwestionariusza w kwestionariuszu (nie usuwanie pytań kwestionariusza)
  • o przesłanie kwestionariusza i CV w formacie Word (najchętniej jako jeden dokument)
  • nie używanie tłustego druku, kursywy, tekstu wyłącznie dużymi literami
  • o pozostawienie pytań kwestionariusza wytłuszczoną czcionką
  • o czcionkę 11 pkt (rodzaj czcionki dowolny), 1 linia odstępu między wierszami, tekst wyrównany do lewej strony
  • nie dołączać grafiki, zdjęć
  • o załączniki nie większe niż 3 MB