STRONA GŁÓWNAARCHIWUM

FASPE (Fellowships at Auschwitz for the Study of Professional Ethics) - rekrutacja

Szanowni Studenci,

zachęcamy do wzięcia udziału w programie FASPE (Fellowships at Auschwitz for the Study of Professional Ethics) realizowanego pod auspicjami The Museum of Jewish Heritage w Nowym Yorku. W tym roku w ramach współpracy między FASPE a Centrum Badań Holokaustu UJ 4 polskich studentów może dołączyć do grupy amerykańskich seminarzystów.

FASPE jest innowacyjnym programem edukacyjnym adresowanym do studentów określonych kierunków, mającym na celu podjęcie kwestii współczesnych problemów etycznych w oparciu o szczególny kontekst historyczny. Studenci prawa, medycyny, seminariów duchownych, dziennikarstwa oraz kierunków biznesowych biorą udział w zorganizowanym programie studiów, który początkowo koncentruje się na roli, jaką przedstawiciele tych zawodów odegrali w nazistowskich Niemczech i Holokauście, a następnie wykorzystuje historyczną perspektywę jako bazę do namysłu nad współczesnymi problemami etycznymi.

Po sesji wprowadzającej w Nowym Jorku każda grupa stypendystów podróżuje do Berlina, Krakowa oraz Oświęcimia (Auschwitz). Celem części in situ przedsięwzięcia w Niemczech i Polsce jest przyjrzenie się roli, jaką odegrała dana grupa zawodowa w powstawaniu i wprowadzaniu w życie polityki i programów, które doprowadziły do Holokaustu.

FASPE pokrywa wszelkie wydatki uczestników, w tym: wyżywienie, transport i zakwaterowanie. Program odbywa się w języku angielskim.

Sesja dla studentów prawa i dziennikarstwa: 20-31 maj 2012 r.
Sesja dla studentów seminariów duchownych i medycyny: 17-28 czerwca 2012 r.

Osoby zainteresowane prosimy o nadsyłanie CV (po angielsku, max. 2 strony) oraz listu motywacyjnego (po angielsku, max. 1 strona) na adres Centrum Badań Holokaustu UJ: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 22.03.2012 r.

Więcej informacji na stronach: www.holocaust.uj.edu.pl oraz: www.mjhnyc.org/faspe/

!!! UWAGA !!!
Jedyny obowiązujący termin dla studentów UJ to 22.03.2012 r.
Pozostałe terminy widniejące w materiałach dotyczą wewnętrznej rekrutacji dla studentów USA