STRONA GŁÓWNAKONFERENCJE

Konferencje


Generalna Konferencja Rabinów

W dniu 21.02.2012 r. Centrum Badań Holokaustu UJ gościło wizytujących Centrum delegatów Generalnej Konferencji Rabinów w Niemczech.

Więcej…

 

Oblicza Sprawiedliwości - Świat wobec Holokaustu i innych zbrodni ludobójstwa w XX wieku

W dniach 27-30.06.2011 r. w Oświęcimiu odbyła się konferencja pt. „Oblicza Sprawiedliwości. Świat wobec Holokaustu i innych zbrodni ludobójstwa w XX wieku.” Organizatorzy konferencji: Fundacja na rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu, Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz Akademia Oświęcimska przy współpracy z Instytutem Historii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Więcej informacji: www.mdsm.pl

 

Konferencja The European Association for Holocaust Studies

W dniach 11-15.06.2011 r. odbyła się inauguracyjna konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Studiów nad Holokaustem pt. "Holocaust Studies Today: The Research and Pedagogic Challenges of a Developing Field." Organizatorzy konferencji: Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Centrum Badań Holokaustu UJ oraz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Więcej informacji : www.eahs.eu

Więcej…

 

IV Sympozjum Hillel Klein

W dniach 12-14 marca 2010 r. odbyło się czwarte Sympozjum Hillen Klein. Centrum Badań Holokaustu UJ było jednym z współorganizatorów tego wydarzenia.

Więcej…

 

Uroczyste posiedzenie Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego z okazji 67 rocznicy oswobodzenia obozu Auschwitz – Birkenau i Międzynarodowego Dnia Holokaustu

W dniu 24 stycznia 2012 r. (wtorek) o godz. 16.00 w Auli Collegium Novum UJ przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie odbyło się uroczyste posiedzenie Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego (TLK) zorganizowane z okazji 67 rocznicy oswobodzenia obozu Auschwitz – Birkenau oraz Międzynarodowego Dnia Holokaustu.

Więcej…

 

Hillel Klein - "The Future of the Dialogue"

W dniach 11-13 marca 2011 r. odbyło się już po raz szósty seminarium Hillel Klein „The Future of the Dialogue”. Pośród prelegentów znalazły się dr Jolanta Ambrosewicz-Jacobs, Dyrektor Centrum Badań Holokaustu UJ oraz Katarzyna Suszkiewicz doktorantka w Instytucie Europeistyki UJ. Centrum Badań Holokaustu UJ jest jednym z partnerów tej inicjatywy.

Więcej…

 

Konferencja The International Council of Christian and Jews

W dniach 3-6.07.2011 r. w Krakowie odbyła się konferencja organizowana przez The International Council of Christian and Jews (Międzynarodową Radę Chrześcijan i Żydów) pt. "Religion and Ideologies. Polish Perspective and Beyond." Współorganizatorzy konferencji: Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ oraz Centrum Badań Holokaustu UJ.

Więcej informacji: www.iccj.org

[ Program konferencji ]

Więcej…

 

Seminarium naukowe poświęcone postaci Henryka Sławika w 65. rocznicę jego śmierci

Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z Instytutem Europeistyki UJ, Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz – Birkenau, Uniwersytetem Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zorganizowało w dniach 19-20.11.2009 r., w  65. rocznicę śmierci polskiego dyplomaty, II seminarium naukowe poświęcone pamięci Henryka Sławika oraz innych zapomnianych polskich Sprawiedliwych.

Więcej…