STRONA GŁÓWNAKONFERENCJE

Konferencje


Auschwitz i Holokaust - dylematy i wyzwania polskiej edukacji.

W dniach 21-24.10.2008 r. odbyła się ogólnopolska konferencja naukowo-dydaktyczna pt. „Auschwitz i Holokaust – dylematy i wyzwania polskiej edukacji" zorganizowana przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau (MCEAH), Instytut Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego (CBH).

Więcej…

 

Międzynarodowe seminarium "Antisemitism and Racism in Europe - Fascist Ideology and Practice".

Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego (CBH) wraz z Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, Instytutem Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Domem Konferencji Wannsee w Berlinie zorganizowało międzynarodowe seminarium naukowe z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem oraz w związku z siedemdziesiątą rocznicą pogromów Nocy Kryształowej i wprowadzeniem ustawodawstwa rasistowskiego w faszystowskich Włoszech pt. „Antysemityzm i rasizm w Europie – faszystowska ideologia i praktyka", które odbyło się w dn. 09–10.11.2008 r. w Krakowie, w Baszcie Zamku w Przegorzałach.

Więcej…

 

I konferencja poświęcona osobie i dziełu Ks. Stanisława Musiała 4-6.03.2009 r.

W dniach 4-6.03.2009 r. odbyła się międzynarodowa konferencja CBH UJ i IE UJ (we współpracy z Bernardin Center w Catholic Theological University w Chicago i Cardinal Suenens Center w John Carroll University in Cleveland oraz Ignatianum) upamiętniająca dzieło i osobę Ks. Stanisława Musiała, SJ.

Więcej…